تاریخ : شنبه 27 خرداد 22:09
کد خبر : 475049
سرویس خبری : بین الملل
 

اقدام اخیر ایالات متحده نقض فاحش جسم و روح برجام است

اقدام اخیر ایالات متحده نقض فاحش جسم و روح برجام است

یک کارشناس حقوق بین الملل گفت: فعالیت اخیر ایالات متحده نقض فاحش و آشکار متن، جسم و روح برجام است و افکار عمومی از هیئت نظارت بر برجام برخوردی منطقی، صحیح و با نگاه عزتمندانه و با لحاظ منافع و اهداف بلند مدت نظام جمهوری اسلامی را طلب می کند.

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج والفجر2  حوزه 341 امام زین العابدین (ع)  ناحیه مقاومت بسیج ابوذر ،

مسعود اخوان فر کارشناس حقوق بین الملل در خصوص اقدام اخیر سنای امریکا در رای مثبت  دادن به تحریم های ضد ایرانی گفت: اقدامات اخیر سنای امریکا در کنار فعالیت های دیگر مجامع مثل کنگره و دولت این کشور در قبال ایران موضوع جدیدی از حیث نوع نگاه نقض عهد و بدعهدی ها قابل پیش بینی بود.

 

وی با بیان اینکه این اقدام امریکایی ها در سایه خوی استکباری آنها و نگاه از بالا به پایین این کشور به سایرین رخ داد گفت: راهکارهایی که جمهوری اسلامی ایران در این خصوص باید انجام دهد به ویژه راهکارهای حقوقی در زمان تصویب برجام توسط مقام معظم رهبری، شورای عالی امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی پیش بینی شده است که هر کدام راهکارهای متفاوتی را مطرح می کنند.

 

اخوان فر با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در این خصوص گفت: مثلا معظم له طی سخنانی که مکتوب شد 9 شرط را پیرامون برجام عنوان کردند در مصوبات مجلس شورای اسلامی ماده 3 نیز نوع برخورد ایران با این قبیل اقدامات امریکا مشخص شده است و نقطه نظرات شورای عالی امنیت ملی نیز مشخص و ملموس است.

 

 این کارشناس حقوق بین الملل با اشاره به اینکه چه طرفدار برجام باشیم و چه منتقد آن تفاوتی در عرصه اجرایی ندارد یادآور شد: برای بهتر اجرا شدن این تعهدنامه باید بر اجرای دقیق این شرایط پای فشاری کنیم و با استفاده از شرایط مندرج در این 28 بند طرف مقابل را به تمکین از این توافق نامه وادار کنیم یا با افشاگری چهره افشاگرانه فضای بین المللی را آماده کنیم.

 

وی درپایان تصریح کرد: فعالیت اخیر ایالات متحده نقض فاحش و آشکار متن، جسم و روح برجام است و افکار عمومی از هیئت نظارت بر برجام برخوردی منطقی، صحیح و با نگاه عزتمندانه و با لحاظ منافع و اهداف بلند مدت نظام جمهوری اسلامی را طلب می کند. 


منبع : خبرگزاری دانشجو

سامانه متمرکز فضای مجازی سپاه تهران بزرگ