پایگاه مقاومت بسیج والفجر2
 
پنجشنبه 31 خرداد 1397 -

رای به سایت :
320
محبوب
صفحه نخست ›› دین و اندیشه ›› حوزه 341 امام زین العابدین (ع) ›› پایگاه مقاومت بسیج والفجر2
0
محبوب  
رای به خبر :
رونق فعالیت‌های تالار قرآن حکیم ملایر در ایام ماه مبارک رمضان
رونق فعالیت‌های تالار قرآن حکیم ملایر در ایام ماه مبارک رمضان

روابط عمومی مجمع اساتید قاریان و حافظان شهرستان ملایر گفت: هم‌زمان با فرار رسیدن ایام بهار قرآن، تالار قرآن حکیم شهرستان ملایر فعالیت‌های قرآنی خود را توسعه بخشیده است.
calendar
تاریخ : 1396/03/16 - 22:22

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج والفجر2  حوزه 341 امام زین العابدین (ع)  ناحیه مقاومت بسیج ابوذر ،

احسان بیات، روابط عمومی مجمع اساتید قاریان و حافظان شهرستان ملایر  استان همدان، اظهار کرد: در ایام ماه مبارک رمضان، تالار قرآن حکیم شهرستان ملایر امکان بهره‌مندی اقشار مختلف این شهرستان را از قرآن کریم فراهم کرده است.
وی ادامه داد:‌ برگزاری مراسم افتتاحیه با حضور امام جمعه، اساتید، قاریان و حافظان شهرستان، برگزاری جلسه ختم قرآن کریم تحت عنوان« ۳۰ روز با قرآن» مخصوص خواهران در تالار قرآن حکیم و برای برادران در مساجد شهرستان جامع، صفی و انصار الحسین از جمله برنامه‌هایی است که درحال برگزاری است.
بیات با بیان اینکه  کلاس آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن کریم توسط استاد حاج حسین جعفری نیز ویژه ایام ماه مبارک رمضان برگزار شده است، گفت: کلاس آموزش تجوید سطح یک و دو  نیز توسط اساتید حاج سعید پیرحیاتی و حاج غلامرضا فارسی و کلاس صوت و لحن نیز در حال برگزاری است.
وی برگزاری کلاس حفظ جز ۳۰، حفظ کل، تثبیت توسط حافظ کل قرآن کریم استاد عباس ربیعی را از دیگر برنامه‌های تالار قرآن حکیم عنوان کرد و افزود: برگزاری محافل نورانی انس با قرآن کریم با حضور قاریان برجسته استانی و کشوری ویژه برادران و خواهران و گروه تواشیح مشکات ملایر و اعزام گروه به محافل مختلف سطح شهرستان، همچنین اعزام قاریان و حافظان برادر و خواهر به مراکز قرآنی سطح شهرستان و استان و خانه های قرآن روستایی و مساجد شهرستان تشکیل شد.
این قاری ممتاز ملایری اذعان کرد: برگزاری مسابقه قرآن رشته حفظ، قرائت و مفاهیم و ارائه گواهی نامه معتبر به برگزیدگان و  برگزاری مراسم اختتامیه و اهدای جوایز به تمامی شرکت کنندگان مراسم و تجلیل از اساتید و متعلمین قرآنی نیز از دیگر برنامه‌هایی است که برای این ایام درنظر گرفته شده است.
وی در ادامه درباره تالار قرآن حکیم ابراز کرد:  تالار قرآن حکیم شهرستان ملایر با توجه به موقعیت مکانی مناسب که در مرکز شهر واقع شده بستر مناسبی برای حضور قرآن آموزان در تمامی رده های سنی است و طی سال های اخیر تعداد زیادی از بانوان و آقایان و همچنین دانش آموزان را در کلاس های مختلف آموزشی تحت پوشش قرار داده است که خیلی از این عزیزان جز نخبگان قرآنی شهرستان، استان و کشور هستند.
وی ادامه داد: مکان کلاس های تالار قرآن حکیم، خیابان همدان خیابان جنب شهرداری خیابان شهید رستگار مومنی بالاتر از مسجد جامع طبقه فوقانی قرض الحسنه احمدیه و زمان کلاس ها در شب های ماه مبارک رمضان هر شب از ساعت ۲۱ تا ۲۳ و در طول سال شب های دوشنبه و جمعه ساعت ۲۱ تا  ۲۲:۳۰کلاس آموزش قرائت و صبح های جمعه ساعت ۹ تا ۱۲ کلاس آموزش حفظ مخصوص برادران برقرار می باشد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 7183


منبع : خبرگزاری قرآنی ایکنا