رای به سایت :
165
محبوب
حوزه 341 امام زین العابدین (ع)
ناحیه مقاومت بسیج ابوذر
یکشنبه 05 خرداد 1398 -
۵ عنوان قرآنی راهپیمایی روز جهانی قدس/ پای اقتدار موشکی کشور ایستاده‌ایم
خطیب جمعه تهران تشریح کرد:

۵ عنوان قرآنی راهپیمایی روز جهانی قدس/ پای اقتدار موشکی کشور ایستاده‌ایم

حجت الاسلام سیداحمد خاتمی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران، دشمن ستیزی، پیمان با آرمان ظلم ستیزی پیامبر(ص)، جهاد، خشم برای خدا و تولی و تبری را ۵ پشتوانه قرآنی راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس بیان کرد.
calendar
تاریخ : 1397/03/18 - 20:11
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 341 امام زین العابدین (ع)  ناحیه مقاومت بسیج ابوذر ،حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد خاتمی، عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، امروز ۱۸ خردادماه در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهراه، در ابتدا سالگرد نهضت ۱۵ خرداد و یاد و خاطره امام راحل عظیم الشان(ره) را گرامی داشت.

خاتمی در ادامه به بیان ۴ مطلب در خصوص رز جهانی قدس و سایر مسائل روز پرداخت.
وی اظهار کرد: راهپیمایی امروز تنها علیه صهیونیستها نبود؛ بلکه هم علیه انها بد و هم علیه آمریکا به عنوان حامی بی چون و چرای این رژیم غاصب و جلاد است و اخیرا هم گام دیگری برای تکمیل اشغالگری برداشتند و آن هم انتقال سفارت خودشان از تل آویو به بیت المقدس بود. این راهپیمایی همچنین علیه سازشکاران مرتجع منطقه هم بود؛ کسانی که به ویژه عربستان، مثلث شوم را به همراه امریکا و رژیم صهیونیستی علیه مسلمانان شکل دادند.
خاتمی ادامه داد: این سازشکاران مرتجع منطقه برای به رسمیت شناختن این رژیم فاسد مسابقه گذاشته‎اند اما باید بدانند که این مسابقه سقوط آنهاست و به یاری ملت‎های خودشان انها را به روز ذلت خواهند نشاند.
خطیب جمعه تهران اظهار کرد: دومین نکته اینکه در هنگامه کارزاری که امروز انقلاب بزرگ اسلامی با دنیای کفر و استکبار دارد، وحدت یک ضرورت است. عنصر وحدت در جامعه ما بسیار است که به سه عنصر اشاره می‏‎کنم؛ اولین عنصر، ولایت فقیه است. همه مردم ما با هر سلیقه‎ای که دارند فرمایشات و رهنمودهای ولایت را فصل‎الخطاب می‎دانند. دومین عنصر، نفرت از رژیم صهیونیستی است. در کشور ما یک نفر نیست که از این رژیم منفور تجلیل کند و همه گروه‎ها و سلیقه‎ها در این جهت که اسرائیل باید از بین برود متفق‎القول هستند.
وی یادآور شد: اخیرا نخست وزیر رژیم صهیونیستی حماقتی کرده و از مردم ایران به عنوان مردم دوست تعبیر کرده است؛ دوستی که به فضل خداوند تک تک این مردم او را دشمن می‎دارند و با افتخار «مرگ بر اسرائیل» می‎گویند. سومین عنصر وحدت ما اقتدار موشکی ماست. مقام معظم رهبری و همه مسئولان یکصدا می‎گویند ما پای این اقتدار موشکی ایستاده‎ایم و هر چقدر بخواهیم موشک تولید می‎کنیم و هر چقدر بخواهیم بر برد موشک‎های خود می‎افزاییم و برگ برنده ما این است.
خطیب جمعه تهران عنوان کرد: وحدتی که ما از آن صحبت می‎کنیم این است و این وحدت به خوبی در جامعه اسلامی شکل گرفته است. 
وی در ادامه به نکته سوم اشاره کرد و گفت: شکستن بن‎بستها از خصوصیات یک رهبر شایسه است. ولایت فقیهی که مردم ما پذیرفتند در طول این ۴۰ سال بن‎بست‎شکنی‎ها کرده است. جنگ در همه کشورها بحران‎ساز است اما هشت سال در کشور ما جنگ بود اما یک روز ملت ایران بحران و بن‎بستی نبود و این به برکت رهبری امام عظیم الشان بود. در عصر ما روزی بر این ملت گذشت که دشمنان اجازه نمی‎دادند سه تا سانتریفیوژ داشته باشیم. افرادی در جلسات تصمیم‎گیری بودند که می‎گفتند می‎ترسیم جنگ شود اما آن رهبر زیرک و دوراندیش ما گفت تولید کنید و به ۱۹هزار سانتریفیوژ رساندند تا اینکه دشمنان خودشان پذیرفتند ۶هزار سانتریفیوژ و ۱۲هزار کیلو اورانیوم غنی شده داشته باشیم وگرنه به این راحتی که رضایت نمی‎دادند و این یعنی بن‎بست‎شکنی.
خاتمی ابراز کرد: در همین قضایای اخیر که اروپا و امریکا تقسیم نقش کردند؛ دشمنان می‎خواستند یک برجام معیوب را بر ما تحمیل کنند که هم تحریم‌ها را تحمل کنیم و هم از فعالیت‌های هسته‌ای دست برداریم. این خواب آشفته‌ای بود. نماد اقتدار ما سه عنصر اقتدار موشکی، نفوذ منطقه‌ای و فعالیت هسته‌ای است. فعالیت هسته‌ای تنها کاربرد نظامی ندارد و فقه ما با این کاربرد مخالف است نه اینکه ما ترس داشته باشیم.
خطیب جمعه تهران تصریح کرد: انرژی فسیلی رو به اتمام است و انرژی آینده انرژی هسته‎ای در عرصه‎های مختلف است. مقام معظم رهبری فرمودند این خواب آشفته‎ای است که خواهند دید اما ملت ایران هرگز چنین اجازه‎ای نخواهد داد و در سخنرانی روز ۱۴ خرداد فرمودند از فردا مسئولان هسته‎ای به سرعت آمادگی خود را برای رسیدن به ۱۹۰ هزار سو فعلا در چارچوب برجام فراهم بیاورند و مقدمات اجرای مسائلی که رئیس‎جمهور دستور دادند از همین فردا شروع کنند. از مسئولان هم تشکر می‎کنیم که این امر را اجابت کردند و دست به کار شدند. بگذار دنیا اقتدار ایران اسلامی را ببیند. خدا را به خاطر داشتن این رهبر زیرک و دوراندیش شاکریم.
وی افزود: در این ماه رمضان مقام معظم رهبری رهنمودهای فراوانی داشتند به خصوص در دیدار با مسئولان و سخنرانی روز ۱۴ خرداد در مرقد مطهر امام(ره). این سخنان موعظه و نصیحت نیست بلکه راهبرد است ورلازم است رسانه ها و مردم به آن بپردازند.
خاتمی در ادامه بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب در سخنرانی روز ۱۴ خرداد در خصوص ادامه راه امام(ره) را قرئت کرد و گفت: چهارمین نکته این است که شعار «ما می‎توانیم» شعار عزت و غیرت ما و یک شعار قرآنی است. ایجاد یأس و ناامیدی از ناحیه هر کس که بشد کار دشمن است. در این ۴۰ سال ملت بزرگ ما گردنه‎های سختی را پشت سر گذاشته و به یاری خداوند ملت ما از این گردنه‎های سختی که دشمنان پیش روی انقلاب گذاشته اند با عزت و عظمت عبور خواهد کرد.
بنابر گزارش ایکنا حجت‎الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران در ابتدا با دعوت همگان به تقوا گفت: آفرین بر شما که در کنار عبادت معنوی امروز در ۹۰۰ شهر کشور این عبادت بزرگ سیاسی را رقم زدید. این راهپیمایی که امروز شما در خیابان‎های سراسر کشور به ویژه در تهران به نمایش گذاشتید یک عبادت سیاسی بود که جایگاه والا و شایسته ای دارد.
وی در ادامه به ۵ عنوان قرآنی و روایی این حرکت بزرگ مردم ایران اشاره کرد و گفت: اولین عنوان گام دشمن‎ستیزی بود؛ این گامی بود که دشمنان را به خشم آورد و قرآن این را عبادت می‎داند.(توبه، ۱۲۰). گامهای که شما در خیابان‎ها برداشتید باشکوه بد و علیه ظالمان عصر شعار دادید و این مصداق عمل صالح مانند نماز، روزه و حج است. 
خاتمی اظهار کرد: قرآن کریم بیعت با پیامبر اکرم(ص) را بیعت با خدا می داند(فتح، آیه ۱۰).قران بیعت با پیامبر(ص) را مورد رضای خداوند می‌داند. بیعت با پیامبر(ص) اختصاصی به زمان پیامبر(ص) ندارد و امروز هم این بیعت هست؛ بیعت با آرمانهای پیامبر اکرم(ص). امروز شما راهپیمایان پیمان ظلم ستیزی با پیامبر اکرم(ص) بستید.

خطیب جمعه تهران ادامه داد: حرکت امروز شما مصداق جهاد بود؛ جهاد فقط رنگ نظامی و میدان جنگ ندارد بلکه هر تلاشی در راه خدا نامش جهاد است. پیامبر(ص) می‎فرمایند: مومن هم در جبهه جنگ می جنگد و هم با زبانش. «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» شما جنگ با امریکا و اسرائیل بود.
خاتمی اظهار کرد: شما امروز با زبان خود جهاد کردید. آرزوی نتانیاهو و ترامپ این است که یک روزی این شعار در جامعه ما نباشد. به ترامپ و نتانیاهو می گویم تا وقتی خوی استکباری در شما وجود دارد به یاری خدا بر طنین مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل افزوده خواهد شد.
وی به عنوان نکته چهارم گفت: این حرکت مقدس شما مصداق خشم برای خدا بود. در ۹۰۰ شهر با زبان روزه در حالی که دیشب هم تا صبح عبادت کردید اما امروز هم آمدید تا بگویید به شدت خشمگین هستید از اینکه ملتی ۷۰ سال آواره است و بی رحمانه کشته می شود و زندگی‎شان را به غارت می‎برند.
خاتمی ابراز کرد: امام علی(ع) می‎فرمایند: «کسی که فاسقان را دشمن بدارد و برای خدا خشم بگیرد خداوند هم برای او غضب می کند و او را در برابر دشمنان حفظ می کند». شما امروز مصداق«الغضب لله» بودید.
خطیب جمعه تهران پنجمین پشتوانه قرآنی راهپیمایی امروز را اصل تولی و تبری خواند و گفت: با این که این دو اصل از فروع دین است اما بزرگان می‎گویند این دو به اصل و متن دین گره خورده است؛ امام صادق(ع) می فرمایند: «کسی که می گوید ما را دست دارد اما از دشمنان ما تبری نمی جوید دروغ می‎گوید».
وی اضافه کرد: امروز برای اسلام دشمن‎تر از ترامپ چه کسی را پیدا می‎کنید؟ امروز چه دشمنی ذلیل‎تر و زبون‎تر از نتانیاهو دشمن خداست؟ شما در این راهپیمایی باشکوه از این دشمنان خدا ابراز تنفر و برائت کردید و خداوند به شما پاداش داده و می‎دهد.
خاتمی تأکید کرد: درود بر امام راحل عظیم الشأن که این راه را پیش روی ملت ما گذاشت؛ امام عزیزی که از آغاز مبارزات، همراه با مبارزه با رژیم پهلوی، مبارزه با صهیونیست‎ها را در دستور کار داشت و پس از پیرزوی انقلاب اسلامی، با اعلام آخرین جمعه ماه رضان به نام روز قدس، خدمت بزرگ به آرمان قدس شریف کرد.
وی افزود: توطئه دشمنان این بود که مسئله فلسطین فراموش شود یا حداکثر مسئله‎ای عربی تلقی شود. امام(ره) با این اعلام جلوی این توطئه را گرفتند. انقلاب بزرگی که امام(ره) هدایت کرد و به پیروزی رساند صهیونیست‎ها را مهار کرد. شعار این غاصبان «از نیل تا فرات» بود و اگر قدرت می‎داشتند حرمین شریفین را هم اشغال می‎کردند، اما امروز این رژیم به چنان ذلتی افتاده که بنا به مثل معروف کلاهش را محکم می‎گیرد که باد نبرد.
خاتمی یادآور شد: امروز نخست‎وزیر این رژیم مانند گداهای سیاسی در اروپا دوره گردی می‎کند و مصاحبه کرده و می‎گوید حداقل نگذارید در لندن مرگ بر اسرائیل گفته شود. امیدواریم قبل از ۲۵ سالی که رهبر معظم انقلاب فرمودند شاهد نابودی رژیم صهیونیستی باشیم.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 17831مطالب مرتبط