رای به سایت :
879
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج ابوذر
یکشنبه 05 خرداد 1398 -
راهپیمایی بزرگ جاماندگان اربعین حسینی در تهران
راهپیمایی بزرگ جاماندگان اربعین حسینی در تهران

همزمان با برگزاری راهپیمایی عظیم اربعین حسینی در کربلای معلی، مراسم پیاده‌روی اربعین در شهر تهران با عنوان «جاماندگان اربعین حسینی» برگزار شد .
calendar
تاریخ : 1397/08/09 - 23:57
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج ابوذر ،
طرح راهپیمایی اربعین حسینی در شهر تهران به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و با مشارکت سپاه تهران بزرگ، نیروی انتظامی تهران بزرگ، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان آموزش و پرورش شهر تهران، هیئت رزمندگان اسلام، تولیت آستان حضرت عبدالعظیم (ع)، اورژانس تهران، سازمان امور مساجد، شبکه پنج سیما و شهرداری تهران برگزارشده است.

در مراسم پیاده روی اربعین تهران، همانند کشور عراق، بسیاری از عاشقان اباعبدالله الحسین، با برپایی موکب و ایستگاه های صلواتی و پذیرایی، به عزاداران حسینی خدمت می‌کنند و در میان این عزاداران، بسیاری از افراد با پای برهنه و یا با ولیچر، سختی های راه را به جان می‌خرند و خود را به حرم حضرت علدالعظیم حسنی می‌رسانند.

کسانی که موفق به حضور در راهپیمایی اربعین بین دو شهر نجف و کربلا نشده‌اند، خود را از نقاط مختلف شهر و اطراف تهران، به پیاده‌روی جاماندگان می‌رسانند تا از این فیض عظیم محروم نشوند و قطره‌ای در میان این دریای خروشان عزاداران حسینی باشند.برخی از عزاداران نیز به نیابت از شهدا این مسیر را می‌پیمایند.
همه اقشار در این پیاده روی شرکت کردند و در این میان، حضور کودکان و نوجوانان چشمگیر تر است.
در پایان این مراسم، عزاداران حسینی نماز ظهر و عصر روز اربعین را در حرم عبدالعظیم حسنی (ع) که ثواب زیارت آن برابر زیارت اباعبدالله الحسین(ع)  است اقامه کردند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 12787


tags
   خبر قسم        عکس قسم        سایر محتوا قسم        ناحیه مقاومت بسیج ابوذر        منطقه 19        محله خانی آباد شمالی        جاماندگان        اربعین حسینی                                    

مطالب مرتبط