رای به سایت :
879
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج ابوذر
چهارشنبه 04 ارديبهشت 1398 -
تاجری که امام‌خمینی به او گفت برما منتی ندارید
تاجری که امام‌خمینی به او گفت برما منتی ندارید

سنت ثابت امام خمینی(ره) این بود که هیچ‌گاه برای یک شخص به‌دلیل اینکه صرفاً وجه سنگینی را به‌عنوان وجوهات پرداخت می‌کند، امتیازی قائل نمی‌شدند.
calendar
تاریخ : 1397/03/09 - 13:02
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج ابوذر ،متن زیر خاطره‌ای از حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسن رحیمیان است عضو اصلی دفتر امام راحل و شاگرد ایشان در نجف است که در کتاب "در سایه آفتاب" نقل شده است:

یکی از تجار ایرانی مبلغی سنگین به‌عنوان وجوه شرعی، در نجف خدمت حضرت امام آورده بود. ضمن تقدیم وجه، گویی در اثر بدآموزی دیگران و ضعف ایمان، از موضع کسی که از پول هنگفتی دل کنده و امتیاز آن را به دیگری اعطا کرده، درخواست کرد که حضرت امام به اصطلاح تخفیفی برایش بدهند و مثلا خمس اتومبیلش را - که خمس به آن تعلق گرفته بود- از او نگیرند.

حضرت امام کل وجه را جلوی او گذاشته و فرمودند "بردار و برو. شما گمان می‌کنید حالا که این پول را اینجا آورده‌اید، منتی بر ما دارید؟ نخیر. این ما هستیم که بر شما منت داریم چرا که با پرداخت آن و قبول ما شما بری‌الذّمّه می‌شوید و تازه اول مسئولیت ما است"


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 12787


tags
   خبر قسم        خبر قسم        سایر محتوا قسم        ناحیه مقاومت بسیج ابوذر        منطقه 19        محله خانی آباد شمالی        امام        رحلت                                    

مطالب مرتبط