رای به سایت :
878
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج ابوذر
شنبه 27 بهمن 1397 -
هرزه‌نگاری یک خبرنگار و توهین به معصومین
هرزه‌نگاری یک خبرنگار و توهین به معصومین

توهین‌ها و هرزه نگاری‌های یک خبرنگار اصلاح‌طلب در توئیتر که در ماه‌های گذشته به شکل مداوم انجام می‌شد، سرانجام به ساحت قدسی امام رضا علیه السلام رسید
calendar
تاریخ : 1397/02/08 - 11:53
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج ابوذر ،توهین‌ها و هرزه نگاری‌های یک خبرنگار اصلاح‌طلب در توئیتر که در ماه‌های گذشته به شکل مداوم انجام می‌شد، سرانجام به ساحت قدسی امام رضا علیه السلام رسید و موجی از اعتراض در فضای مجازی را به وجود آورد. روز گذشته هشتک «خبرنگار هتاک» در بسیاری از توئیت‌ها دیده می‌شد. توئیت‌هایی که مشخصاً برای اعتراض به این عضو روزنامه‌ی اصلاح‌طلب "جهان صنعت" زده شده بود. امیرحسین میراسماعیلی، خبرنگار اجتماعی این روزنامه در توئیتی نکته‌ای در مورد شهادت امام رضا علیه السلام به تمسخر می‌نویسد که جز توهین مسلم به امام هشتم شیعیان نامی دیگر نمی‌توان بر آن نهاد و طبیعی است که از انتشار متن توئیت مذکور معذور هستیم.

 
با موج اعتراض در توئیتر علیه وهن مقدسات مردم، او توئیت خود را حذف کرد و در توئیتی دیگر نوشت قصد توهین نداشته و عذرخواهی می‌کند و با وجود آنکه پیش از این اعلام کرده بود من مسلمان نیستم، تأکید کرد من خود مسلمان و شیعه‌ام! روزنامه جهان صنعت هم در توئیتی کوشید تا از خبرنگار خود اعلام برائت کند و ضمن تأکید بر اینکه «همواره احترام به مقدسات و ائمه جزو خط قرمزهای ما می‌باشد» مدعی شد که «برخورد لازم با ایشان صورت گرفته است» که البته حداقل تا لحظه تنظیم این مطلب، روشن نشد برخورد لازم روزنامه جهان‌صنعت با خبرنگار هتاکش چه بوده است. این تردید از آن رو است که برای اولین بار نبود که توییت‌های این خبرنگار مسیر توهین و هتاکی را می‌پیمود و از قضا برخی از این هرزه نویسی‌ها را در خود روزنامه‌ی جهان‌صنعت هم دارد.
 
مثلاً یادداشتی با تیتر «همینطور خالی خالی؟» در روز اول اردیبهشت جاری در همین روزنامه. توئیت‌های هجو امیرحسین میراسماعیلی در مورد مقام امام عصر (عج)، استهزای احکام اسلام و ماه رمضان، انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز از رهبر انقلاب، توهین‌های مکرر به مسئولان نظام تنها چند موضوع از توئیت‌های اوست. بسیاری از توئیت‌های دیگر او هم چنان مرزهای اخلاق و ادب را درمی‌نورد که مرور آنها در ذهن هم عرق شرم بر پیشانی می‌آورد و در توصیف آن فقط می‌توان از لفظ هرزه نگاری یا اروتیک نویسی استفاده کرد. ادبیات کامنت‌های او در فضای مجازی به گونه‌ای است که برخی او را متهم به سوءاستفاده‌ی جنسی در تعامل مجازی با خانم‌ها کردند!
 
متأسفانه برخی اصلاح‌طلبان به علت اختلاف سیاسی با امام جمعه مشهد و نیز تولیت آستان قدس که در انتخابات اردیبهشت 96 هم تشدید شد، مرزهای اخلاق در نقد را درنوردیدند و به بهانه‌ی کنسرت و آزادی فرهنگی حرمت امام معصوم را هم رعایت نکردند. وقتی علی مطهری که نایب رئیس مجلس است، در خصوص آنکه برخی کنسرت‌ها در شهری که امام معصوم در آن است، نباید برگزار شود، می‌گوید که «چیزی به نام حریم امام رضا(ع) وجود ندارد.»، وقتی حسن روحانی که مجتهد عضو خبرگان و رئیس‌جمهور است، امام معصوم را هم قابل نقد می‌داند، وقتی در جنگ و جدال انتخاباتی پای امام رضا و نذری‌های مردم برای ایشان را هم وسط می‌کشند، وقتی و وقتی و وقتی. . .  دیگر بعید نیست خبرنگاری اصلاح‌طلب هم به بهانه‌ی نقد به امام جمعه مشهد، به امام رضا علیه السلام توهین کند.
 
اصلاح‌طلبان در برابر آزمون اعلام برائت از خبرنگار هتاکشان هستند؛ آنها دیروز را سکوت کردند، اما این آزمونی است تا روشن شود احترام به عقاید دیگران و پای بندی به احکام اسلام تا چه حد برای آنان مهم خواهد بود. آزمونی که اصلاح‌طلبان پیش از این در آن باخته‌اند. دستگاه قضایی هم در برابر آزمونی است که پیش از این در آن شکست خورده است؛ برخورد با هتک کننده حرمت معصومین؛ برخوردی قانونی که اگر پیش از این و در ازای توهین‌های قبلی این خبرنگار اصلاح‌طلب انجام شده بود، حال تکرار نمی‌شد.
 
برای این خبرنگار از سوی دادسرای فرهنگ و رسانه احضاریه فرستاده شده است و حال باید منتظر سرانجام ماجرا ماند. نه در قانون و نه در مواضع رهبران جمهوری اسلامی هیچ گاه ادعا نشده توهین به ائمه علیهم السلام و تمسخر احکام اسلام آزاد است و اتفاقاً خلاف آن آمده است.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 16277


tags
   خبر قسم        خبر قسم        سایر محتوا قسم        ناحیه مقاومت بسیج ابوذر        منطقه 19        محله خانی آباد شمالی        توهین        خبرنگار هتاک                                    

مطالب مرتبط