رای به سایت :
875
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج ابوذر
پنجشنبه 27 دي 1397 -
آیا حمله به سوریه موفق بوده؟
آیا حمله به سوریه موفق بوده؟

ترامپ حمله به سوریه را تمام عیار خواند و مدعی انجام ماموریت شد. پنتاگون نیز حملات آمریکا را دقیق و متناسب نامید. آیا حمله به سوریه موفق بوده است؟
calendar
تاریخ : 1397/01/26 - 10:52
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج ابوذر ،ترامپ حمله به سوریه را تمام عیار خواند و مدعی انجام ماموریت شد. پنتاگون نیز حملات آمریکا را دقیق و متناسب نامید. آیا حمله به سوریه موفق بوده است؟

 
محور غربی، عبری، عربی در سوریه با دو شکست در عرصه میدانی و راهبردی مواجه شده است. در عرصه میدانی، متحدین سوریه پس از شکست داعش، غوطه شرقی را پاکسازی کردند و اهرم فشار علیه امنیت دمشق را از بین بردند. در عرصه راهبردی نیز متحدین سوریه، نشست آستانه را جایگزین مذاکرات ژنو با محوریت آمریکا کردند. بدین ترتیب آمریکا و متحدانش عملا در شرایط حذف از معادلات میدانی و راهبردی سوریه قرار گرفتند. مجموعه این شرایط، محور غربی، عبری، عربی را وادار به نمایش نظامی در سوریه کرد تا به زعم خود، بر دو صحنه میدانی و راهبردی سوریه تاثیر گذارده و محاسبات ایران و روسیه را تغییر دهند. 
 
تغییر در عرصه میدانی و راهبردی سوریه، نیازمند حمله فراگیر است و با حمله محدود و نقطه‌ای، این سطح از تغییرات حاصل نمی‌گردد. ثانیا برای تغییر محاسبات متحدین سوریه، می‌بایست اهداف مرتبط با روسیه، ایران و مقاومت مورد آماج قرار می‌گرفت که چنین نشد. بنابراین حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه نه تنها موفق نبوده؛ بلکه در عرصه جنگ روانی-ادراکی استراتژیک نیز فاقد اثربخشی است. 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 12787


tags
   خبر قسم        خبر قسم        سایر محتوا قسم        ناحیه مقاومت بسیج ابوذر        منطقه 19        محله خانی آباد شمالی        سوریه        آمریکا                                    

مطالب مرتبط